מישאל דגן

בית של כושר ובריאות ליחידים, לקבוצות ולארגונים

אודות

מישאל דגן

מישאל דגן, רב-סרן במיל', לשעבר ראש המדור לאורחות חיים בצה"ל, B.E.d בחינוך גופני.

במסגרת התפקיד במערך הכושר הקרבי בצה"ל - שותף מרכזי במהפכה בתחום אורח החיים הבריא בקרב אנשי הקבע והקצינים, יזם ומנהל של פרויקטים רבים המוטמעים עד היום בצה"ל ומובילים לשינוי מוכח בחייהם של אלפי משתתפים.

כיום, מנהל תכניות לקידום אורח חיים בריא בחברות וארגונים, מרצה במכללת וינגייט בקורסים שונים, מוביל מועדון הריצה תל-אביב 100, אחד המועדונים המובילים והגדולים בארץ לריצות ארוכות, מנחה סדנאות ומרצה בפורומים שונים בענף הכושר והבריאות.

מאמרים

נעלי HOKA

התנסיתי במספר ריצות עם נעלי הוקה בחודשים האחרונים, בכביש ובשטח ובקצבים שונים. ניסיתי את דגמי "מאך" ו"בונדי".

חוויתי סגנון מעניין מאוד של נעל המעניק נוחות ורכות לרץ. 

אציין שאני מאופיין בקריסה פנימה (פרונציה) בעת הדריכה שלי בריצה, ורוב הנעליים לא מתאימות לי. דווקא כאן מצאתי שני דגמים שהתאימו כמעט באופן מושלם.

העיצוב של הוקה-מאך מאוד מזמין מבחינה חיצונית, ובהרגשה ראשונית יכול לשמש גם כנעל הליכה יומיומית. בעת ריצה הנעל אכן רכה ויציבה. יש לציין שכאשר הגברתי את המהירות לקצבי תחרות הנעל הרגישה לי טיפה מסורבלת. בשטח הנעל עושה את העבודה ומאפשרת תחושה טובה בדריכה על קרקע לא אחידה. הנעל רחבה ונוחה המספקת מרחב לאצבעות כף הרגל. בהרגשה שלי הנעל מתאימה מאוד כנעל אימונים קלה יחסית, בעיקר לריצות ארוכות ובקצב נוח, אך בעת הגברת קצב לקצבי אינטרוואלים נוצר קושי מסוים.

לאחר מכן ניסיתי למשך מס' שבועות את הבונדי (5). החלק העליון מעוצב באופן נאה בהחלט, נוח עם תחושת קטיפה מרופדת, הסוליה המעוגלת נותנת תחושת גלגול עם כל צעד, משהו שלי אישית היה נעים מאוד.

העיצוב המעודכן נועד כדי לשפר את העמידות והתמיכה. הדבר היחיד שהייתי משנה הוא הלשונית. היא מעט עבה ייותר ממה שהייתי רוצה ובסופו של דבר מעט דוחפת את החלק הקדמי של הקרסול שלי.

למרות שהנעל היא מקסימלית ונראית גדולה יתר על המידה, הטכנולוגיה שלה מספקת תחושה של מעבר חלק בכל צעד. תא הבוהן הרחב יותר מאפשר לאצבעות שלי מרחב ונוחות.

בהתנסות בריצה בשטח היא משדרת בשלב ראשון חוסר יציבות, כנראה בשל הצורך להתרגל לטכנולוגיה ולמבנה גם בריצות במשטחים לא אחידים.

לסיכום: נעל חווייתית ונוחה! ממליץ לנסות ולתת צ'אנס - למי שעיין לא התנסה בטכנולוגיה של נעלי הוקה.

לפרטים נוספים: www.buysport.co.il

שאלות? פנו אלי

מייל:  [email protected]

טלפון: 058-4219500

*
*
*
בחירת אפשרות

צרו קשר