לאן כולם רצים? המגזין

הוכח מדעית – אנשים שרצים הם בריאים יותר, מאושרים יותר וחיים יותר שנים (ואל תקשיבו לאלו שאומרים לכם שלרוץ זה לא בריא. הם כנראה גם רוצים ועדיין לא מעזים).
אז לאן באמת, ואיך זה, שכולם פתאום רצים?
לאן שלא תסתכלו, בשנים האחרונות יש אינפלציה מטורפת בתחום הריצה. קבוצות ריצה צצות להן כפטריות  אחרי הגשם, כל רשות מקומית יוצרת מירוץ אזורי, ו...כולם סביבנו פשוט רצים.
החבר מהעבודה, אשתו של הבוס, השכן, אפילו אמא של דור מהגן כבר על המסלול בבגדי ריצה כמעט בכל בוקר.
והרשתות החברתיות מלאות בתמונות החברים שלכם, מניפים ידיים בגאווה ואושר בסיומו של מירוץ כזה או אחר, מעלים סטטוסים מכל תא שטח אפשרי, "היי, גם אנחנו רצים!".
איך זה קרה? איך הריצה כבשה אותנו ככה?
קודם כל – יתרונה העצום של הריצה – כל אחד יכול. באמת. בכל מקום בעולם, ללא ציוד מיוחד או ניסיון קודם. ולצד זה – קשה להפריז בתיאור ההרגשה של אחרי. עילאית ואין דומה לה. תחושת מסוגלות אמיתית, תחושת "הכל אני יכול". אח"כ מגיעות תגובות הסביבה, מדדי הבריאות והגוף שמשתנה (כן, אתם באמת נראים הרבה יותר טוב, זה לא נדמה לכם!), ועוד לא דיברנו על החבר'ה...
אומרים שהריצה היום היא ריקודי העם של שנות האלפיים
זה נכון שהרבה אנשים רצים לבד, אבל נכון עוד יותר, שרבים וטובים לא היו רצים בלי הביחד של מאמן או קבוצה. תמיכה, חברותא, חברויות שהופכות למשפחה ממש. לחלוק ביחד את הטוב וגם את הקושי (חורף, חמש בבוקר, מי המשוגעים שיוצאים לרוץ עכשיו? אנחנו...), תמיד יש עם מי, ועל מה, לדבר. או לשתוק בעליות הקשות, אבל ביחד.
ובאמת – כולם, כולם רצים. בשנים האחרונות יותר ויותר נשים מתחילות לרוץ. היום כמחצית מהמתאמנים בקבוצות הן נשים. מרבית האנשים שמתחילים לרוץ ומצטרפים לקבוצות הריצה הם בסביבת גיל ה-40, ללא ניסיון בריצה. כן, כל אחד יכול.
לא צריך מנוי לחדר כושר, לא אופניים יקרים או ביגוד מיוחד, אין צורך לתכנן את זה באופן קיצוני, פשוט להחליט שמתחילים – ולרוץ על זה.