הרצאות מקצועיות

״זה רק ספורט״: על המניעים האמיתיים להתמכרות שלנו לספורט

מה גורם לאנשים מן השורה להגיע עד קצה גבול היכולת כשהם עוסקים בספורט כתחביב? האם התמדה קיצונית בספורט היא בעלת השפעות חיוביות בהכרח על החיים? ואיך הרשתות החברתיות קשורות לכל זה?

בהרצאה ״זה רק ספורט״ מישאל דגן ידבר על המניעים להתמדה בספורט עד כדי אובססיביות, על הרצון לחזק את האגו והביטחון העצמי והשפעת האגו על הביצועים, על ״מה חושבים עליי״ והצורך להשתייך לקבוצה, על הקשר בין ספורט וגירושים, על משברי גיל העמידה, על גיוס המשפחה למען התחביב, על הישגיות, על תחרותיות והשאיפה למקצוענות ועל המרכיב הראשוני והטהור – שמירה על אורח חיים בריא.

מזה שנים חל גידול מרשים במספר האנשים שקמים לפני הזריחה או מיד לאחריה, בגשם ובחום הגדול, בימי חול ובשבתות ויוצאים לרוץ, לדווש, ללכת בחוץ או בפנים בתוך מכוני הכושר למיניהם. ורבים בינינו שיוצאים לתחרויות מסיימים אחת ויוצאים לשנייה, הכל חלק מתחביב שלעולם לא יהפוך להיות מקצוע, הכל למען הזנת "מפלצת" הסיפוק האישי.

 

מישאל דגן, לשעבר ראש המדור לאורחות חיים בצה״ל וכיום מנהל תכניות לקידום אורח חיים בריא ומוביל מועדון הריצה ״תל אביב 100״, בוחן בהומור ובמקצוענות את מהפכת הכושר הגופני.